Domowe świeczki

Wieczór nadchodzi i macie ochotę na domowe SPA ❓

Maseczki i kremy przygotowane ale brakuje Wam jakiegoś ładnego i pięknie pachnącego elementu ❓

Świeczki sprawdzą się idealnie. W sklepach znajdziecie mnóstwo świeczek o różnych kształtach, zapachach i rozmiarach jednak to nie jest koniec wyborów. Co Wy na to, żeby świeczki zrobić samemu – według własnego projektu ❓

Co musimy przygotować ❓

🔹 Przygotuj wosk. Może być to wosk ze świeczek, które masz w domu, a już ci się nie podobają albo możesz zakupić wosk w jednym ze sklepów internetowych. Przygotuj ładne szklane naczynie w którym chcesz zrobić świeczkę lub foremki. Kolejne produkty to knot, olejki zapachowe, barwniki oraz dodatki np. muszelki, kawałki pomarańczy lub ziarna kawy.

🔹 Pierwszym krokiem w zrobieniu świecy jest rozpuszczenie wosku. Do dużego garnka wlewamy wodę i wkładamy do niego mniejszy garnek z woskiem – roztapiamy na parze wodnej. Trzeba pamiętać o mieszaniu wosku.

🔹 Kolejnym krokiem jest dodanie do wosku olejku zapachowego oraz wybranego barwnika. Delikatnie mieszamy.

🔹 Następny krok to przygotowanie foremek lub naczynia szklanego. Przypinamy na dnie naczynia knot (końcówkę u góry naczynia możesz przywiązać do patyczka) i wsypujemy dodatki do środka np. ziarna kawy.

🔹 Czas na wlewanie wosku. Powoli wlewaj wosk i wyrównaj powierzchnię tak by była ładnie ułożona. Zostaw wosk do wystygnięcia i zaschnięcia i na końcu przytnij knot do odpowiedniej długości.

🔹 Jeżeli chcesz zrobić wielokolorową świeczkę to pamiętaj żeby przygotować kilka wosków w różnych kolorach. Wlewaj kolory warstwami jednak pamiętaj żeby wlewać kolejną warstwę na zastygniętą warstwę dolną.

🔹 Na koniec możesz ozdobić szklane naczynie np. ładnymi tasiemkami.

Własnoręcznie zrobione świeczki będą też super pomysłem np. na prezent dla bliskiej nam osoby.

Do dzieła ❗🤩