Historia Halloween

Już we wtorek w wielu krajach odbędzie się świętowanie dnia zwanego Halloween. W Polsce od kilku lat zaczyna mieć ono większe znaczenie i coraz więcej osób chce je świętować.
Skąd pochodzi tradycja Halloween i na czym tak właściwie polega celebrowanie tego dnia?

Cukierek albo psikus!🍬🍭
Takim właśnie hasłem powinniśmy się posługiwać w Halloween.
Mówi się, że Halloween to amerykańskie święto, jednak jego historia sięga już czasów starożytnych i obszarów dzisiejszej Europy. Święto to jest również bardzo popularne np. w Wielkiej Brytanii.

W dawnych wierzeniach twierdzono że dnia 31 października otwiera się przejście pomiędzy światem żywych i umarłych. Ludzie bali się spotkania zbłąkanych dusz, dlatego udawali, że w ich domach nikt nie mieszka. Domy wyglądały strasznie, nie świeciło się żadne światło. I tak właśnie dziś wyglądają ozdoby wykorzystywane podczas Halloween. Domy i mieszkania ozdabia się przeróżnymi strasznymi dekoracjami – dyniami, pająkami, sztuczną pajęczyną i innymi stworami.
Tego dnia wszyscy bawią się w grę CUKIEREK ALBO PSIKUS ! Na czym ona polega? Już w dawnych czasach mówiono, że tego dnia lepiej jest zostawić jedzenie dla duchów przed domem i tak zostało do dziś. Dzieci i dorośli przebierają się za różne strachy lub znane postaci i chodzą po domach sąsiadów zbierając cukierki. Jeżeli przed domem nie znajdą cukierków potrafią sprawić psikusa i np. obrzucić dom papierem toaletowym.
W Stanach Zjednoczonych jest to jedno z najbardziej hucznie obchodzonych dni w ciągu roku. Dekoracje, imprezy i przebrania co roku są coraz lepsze i mówi się o nich na całym świecie !

W Polsce coraz częściej widzi się przybrane domy i mieszkania. Miłośnicy Halloween organizują imprezy oraz spotkania na których obowiązuje szalone przebranie.

Jesteśmy ciekawi czy w kolejnych latach Halloween zdobędzie większą sławę w Polsce 🎃🖤🕷👻