Jak uratować uschniętą roślinę?

Nadchodzi taki czas, kiedy nasze rośliny potrzebują pomocy. Często staje się tak po dłuższym pozostawieniu ich bez wody np. kiedy wyjedziemy na wakacje i nie poprosimy kogoś bliskiego o zajęcie się naszymi roślinkami. Pamiętajcie, że to jeszcze nie koniec życia naszej roślinki i nie trzeba jej wyrzucać! Jest kilka sposobów dzięki którym możemy uratować naszą roślinkę! Jakie to sposoby?

🌸 Po pierwsze zastanów się czy nie warto jest przesadzić roślinkę do innej doniczki. Często zmiana doniczki na większą oraz zmiana ziemi sprawi, że roślina wzmocni swoje korzenie i stanie się zdrowsza. Pamiętaj by wybrać doniczkę większą o około 3 centymetry.

🌸 Po drugie roślina może potrzebować nawozu! Kwiaty doniczkowe, tak jak owoce i warzywa, potrzebują dodatkowego odżywienia. W sklepach znajdziesz wiele odżywek – pamiętaj by wybrać odpowiednią odżywkę do rodzaju twojej rośliny.

🌸 Uschniętą roślinę podlewaj w taką samą ilością wody jak wcześniej! Nie wpadaj ze skrajności w skrajność! Zbyt mokra ziemia doprowadza do gnicia korzeni – wtedy uratowanie roślinki jest znacznie trudniejsze!

🌸 Choć sezon grzewczy się skończył, tą radę również powinieneś zapamiętać. Jeżeli twoja roślinka usycha to być może stoi za blisko grzejników. Ciepłe powietrze z kaloryferów sprawia, że ziemia w roślinie bardzo szybko wysycha. Przy wybieraniu nowego miejsca dla rośliny, pamiętaj o umieszczeniu jej w odpowiednim dla niej miejscu. Każda roślinka jest inna i potrzebuje innego stopnia nasłonecznienia.

Ratowanie roślinki będzie wymagało naszego czasu i uwagi. Jeżeli wiemy, że nie poradzimy sobie z ratowaniem roślinki, może warto będzie oddać ją w dobre ręce mamy, babci lub kogoś bliskiego. W ostatnich latach bardzo modne jest posiadanie wielu kwiatów i roślinek w domach, dlatego warto jest powalczyć o ich wygląd i długie życie!

POWODZENIA 😊