Jak wykorzystać fusy z kawy?

Kawa jest najbardziej pożądanym napojem na świecie, który pije wiele osób. Co roku, na całym globie, wypijamy ok. 400 mld filiżanek! Czy wiecie jak wiele powstaje z niej fusów!? Z tego względu naukowcy szukają wielu nowych zastosowań dla powstałych fusów z kawy.

1. Pierwszym zastosowaniem fusów z kawy w domu jest użycie ich jako nawozu do kwiatów i roślin! Fusy z kawy zawierają wiele kluczowych minerałów potrzebnych dla wzrostu roślin — azot, wapń, potas, żelazo, fosfor, magnez i chrom.

2. Fusy z kawy możecie użyć jako narzędzie walki ze ślimakami! Fusy mają nieprzyjemną strukturę, po której ślimaki nie lubią się przemieszczać.

3. Kolejnym zastosowaniem fusów z kawy jest peeling ciała! Po wypiciu kawy zostaw sobie fusy na wieczór i podczas kąpieli natrzyj się fusami z kawy. Naturalny i genialny peeling – a do tego za darmo!

4. Fusy z kawy najlepsze na opuchnięte oczy! Pastę z fusów kawy wetrzyj pod oczami i zostaw na kilka minut.

5. Fusy z kawy mogę świetnie sprawdzić się jako metoda do walki z trądzikiem! Zawarte w kawie przeciwutleniacze, stymulanty i kwasy chlorogenowe mogą zwalczać trądzik podczas stosowania peelingu na twarz.

6. Przyciemnienie włosów dzięki fusom z kawy! Przy ciemnych włosach możemy nadać im jeszcze głębszego blasku dzięki wtarciu fusów wraz z odżywką na kilka minut we włosy.

7. Fusy z kawy jako dodatek do świeczek – dosyp fusów do świeczki i ciesz się pięknym zapachem <3

8. Fusy jako walka z zimowym lodem! Wiele miast stosuje już tą metodę ale my również możemy z tego skorzystać we własnym domu np. na podjeździe. Wystarczy wysypać fusy na ziemię gdzie najczęściej dochodzi do dużego oblodzenia terenu.