ODKRYWAMY POLSKĘ

Drodzy Opiekunowie, ruszamy z nową serią „Odkrywamy Polskę”
Co tydzień będziemy publikować ciekawe i może nieznane dla każdego, atrakcje regionu 😊

W tym tygodniu zaczynamy od Dolnego Śląska i przenosimy się do Świeradowa Zdrój. To małe, niedocenione miasteczko położne u podnóża Gór Izerskich jest świetną bazą wypadową do wyruszenia na szlaki górskie pieszo bądź rowerem.

Na spacer nawet dla mało wprawionych turystów, polecamy trasę na przepyszne i popularne naleśniki w Chatce Górzystów. Sama trasa jest bardzo przyjemna oraz niezwykle urokliwa. Mijamy po drodze piękne jagodniki na izerskich łąkach oraz rozpościerające się po drodze przepiękne widoki na całe Izery.
Równie przyjemną wycieczką będzie wejście na Stóg Izerski, istnieje również możliwość skorzystania z kolejki gondolowej, która dowiezie nas na sam szczyt i pozwoli podziwiać piękne widoki, jednak samo wejście również nie należy do wymagających i bez problemu można dostać się tam szutrową drogą przez las. Nawet najmłodsi turyści poradzą sobie z tym szlakiem bez problemu. Na szczycie znajduje się schronisko, gdzie można odpocząć, zimą jest to początek długiej i pięknej trasy zjazdowej dla narciarzy 😊

Sam Świeradów Zdrój jest to uzdrowisko miasteczko z pijalnią wód w pięknym Domu Zdrojowym, który znajduje się w samym centrum miasta.
Pozwala na wypoczynek od zgiełku wielkich miast, zrelaksować się korzystających z ofert wielu sanatoriów oraz ośrodków SPA oraz zakupić pamiątkowe rękodzieła czy też przetwory takie jak lokalne dżemy i miody.
Warta odwiedzenia jest również wieża widokowa Sky Walk, która góruje nad Świeradowem i wzniesie Cię na 62 metry, żeby z tarasu widokowego podziwiać piękne Pogórze Izerskie.

Jednym słowem Świeradów Zdrój to miejsce idealne na weekendowy wypoczynek o każdej porze roku, zimą dla narciarzy latem dla miłośników górskich wycieczek oraz rowerzystów.

zdjęcie własne -Chatka Górzystów