Porady na ból głowy

Każdy z nas od czasu do czasu boryka się z problemami migrenowymi. Na ból głowy ma wpływ wiele czynników. Najczęstsze to:
🔸 zmiana pogody
🔸 jakość powietrza
🔸 wahania ciśnienia atmosferycznego
🔸 przemieszczenie się w inny obszar klimatyczny np. w góry lub nad morze
🔸 praca
🔸 stres
🔸 problemy z kręgosłupem
🔸 uczucie głodu
🔸 uczucie pragnienia
🔸 niektóre produkty żywnościowe

Pamiętajmy, że bólu głowy nie musimy od razu leczyć tabletkami, jednak gdy staje się on silniejszy to warto jest zażyć tabletkę przeciwbólową.

Jakie domowe sposoby mogą przydać podczas walki z bólem głowy?
1. Ciepła kąpiel – niweluje uczucie stresu i odpręża ciało co pozwala również pozbyć się uczucia bólu głowy.
2. Głębokie oddechy – wielu lekarzy wskazuje, iż umiejętne oddychanie czyli wykonywanie ćwiczeń oddechowych pozwala zwalczyć migrenę jak i stres.
3. Spacery – mają zbawienny wpływ na organizm i to jak się czujemy. Pamiętajmy jednak, że spacer w dzień dużego zagęszczenia SMOGU w powietrzu nie jest najlepszym pomysłem – właśnie to może nawet spotęgować migrenę.
4. Picie wody – małymi łykami, nie spiesząc się powinniśmy wypić przez godzinę około litra wody. Wiele osób uważa ten sposób za świetny podczas bólu głowy.
5. Zimny okład na czoło – wystarczy namoczyć mały ręcznik, bądź ścierkę w zimnej wodzie i przyłożyć na kilka minut do czoła oraz skroni.
6. Moczenie stóp w zimnej wodzie – oczywiście nie jest to sposób dl wszystkich. Jeżeli mamy problemy z krążeniem to lepiej będzie wybrać coś innego.
7. Odpoczynek w zacienionym miejscu i aromaterapia – relaks w łóżku w zacienionym pokoju z aromatycznym olejkiem.
8. Masaż karku – jeżeli mamy osobę, która chętnie wykona nam masaż to śmiało możemy skorzystać z takiej opcji.
9. Akupresura – polega ona na odpowiednim uciskaniu, ugniataniu lub głaskaniu odpowiednich miejsc na ciele człowieka. W Internecie jest wiele map pokazujących gdzie uciskać ciało kiedy boli głowa lub mamy problemy np. z zatokami.

Pamiętajmy, jeżeli bardzo często mamy problem z bólem głowy to koniecznie udajmy się do lekarza!