Sezonowe pakowanie

Witając nowy sezon chcemy zwiększyć sobie miejsce w szafach. Najlepszym, chociaż pracochłonnym, zadaniem jest segregowanie odzieży i innych dodatków względem sezonu. Początkiem jesieni chowamy rzeczy letnie i wiosenne, a początkiem wiosny chowamy zimowe i jesienne. Nie dość, że w szafie będziemy mieć więcej miejsca to łatwiej będzie nam znaleźć nasze rzeczy. Jeśli nie posiadacie dodatkowej szafy to dobrym pomysłem będzie poskładanie i spakowanie rzeczy do odpowiednich pokrowców i pojemników.

Przed przygotowaniem rzeczy do schowania warto jest zrobić kilka rzeczy.
1. Po pierwsze pamiętaj, żeby ubrania, które chowasz były uprane. Poplamione ciuchy, spocone i wilgotne będą przyciągać szkodniki takie jak mole.
2. Lepiej nie przechowuj ubrań w pokrowcach z polietylenu ani plastiku. Niestety w takich warunkach często dochodzi do rozwijania się pleśni.
3. Jeśli chcesz przechowywać ubrania w pudłach albo w walizkach to koniecznie owiń każdą rzecz bezkwasową białą bibułą. Dzięki temu zapobiegniesz trwałym zagnieceniom.
4. Szczególnie zadbaj o wełnę i kaszmir. Te ubrania chętnie są jedzone przez mole. Najlepiej przechowuj takie rzeczy osobno i włóż do środka pokrowców lawendowe saszetki.
5. Wszystkie pojemniki trzymaj w suchym, chłodnym miejscu z dala od źródeł ciepła np. pod łóżkiem.

Cenne ubrania takie jak suknie ślubne czy ubranka ze chrztu zabezpiecz bezkwasową bibułą i przechowuj w bezkwasowych pudłach. Zwykłe kartonowe pudła zawierają szkodliwe związki, które doprowadzają do żółknięcia tkanin. Warto jest raz w roku wyciągnąć takie rzeczy i na nowo złożyć. Nie żałuj bibuły!

Warto jest również przed pakowaniem ciuchów sezonowych pozbyć się tych zniszczonych lub takich których nie nosiliśmy i prawdopodobnie już nie ubierzemy.
Dodatkowo możemy przy tym zarobić, sprzedając ciuchy na różnych portalach do tego przeznaczonych.