Sztuczny kominek

Kominek w domu nadaje magii i ciepła. Jest marzeniem wielu osób – niestety często niespełnionym.
Wielu z nas wychowywało się w domach jednorodzinnych, gdzie znajdował się kominek, jednak często w dorosłym życiu wybieraliśmy mieszkania w bloku, gdzie założenie prawdziwego kominka jest niemożliwe.
Możliwe jest jednak zrobienie sztucznego kominka, który wyglądać będzie niesamowicie i jego urok będzie równy prawdziwemu 🥰🔥

Pierwszym ważnym etapem w projektowaniu sztucznego kominka jest znalezienie odpowiedniego miejsca w mieszkaniu – tak by był do niego dostęp i aby stał się ładnym dopełnieniem pomieszczenia, a nie „zagracił” niepotrzebnie pokój.

Kolejnym punktem jest odpowiednie wymierzenie ściany na której powstanie tak zwany portal kominkowy czyli ramka. Przygotować ją możesz na kilka sposobów. Pierwszym sposobem jest użycie drewnianych belek odpowiedniej szerokości i grubości. Wystarczy odpowiednio je ze sobą złączyć i pomalować np. na kolor biały. Pamiętaj, żeby cały portal odstawał trochę od ściany tak, aby utworzyć pośrodku otwór oraz górną półkę na której będzie można postawić np. ramki ze zdjęciami. Kolejny sposób to np. zrobienie górnej półki z deski i pomalowanie bocznych kolumn.

Kolejnym punktem jest wybranie koloru, na który pomalujemy nasz kominek. Najlepszym wyborem będzie kolor biały jednak przy białych ścianach można zaszaleć i pomalować kominek na ulubiony kolor – pamiętaj, żeby pasował kolorystycznie do całego wnętrza.

Kolejnym wyborem są dodatki. Zastanów się jakie rzeczy chcesz wyeksponować na górnej półce kominka. Czy ma to być ciekawy napis, zdjęcia czy może ważne dla ciebie figurki.

Teraz skupmy się na przestrzeni w której w prawdziwym kominku zapalamy ogień. W kominku bez ognia możemy zaszaleć. Pierwszy pomysł to ustawienie pięknych świec i świeczek które wydobędą blask i ciepło. Jeżeli wolisz powiesić małe lampeczki możesz podwiesić je pod górną półką tak by zwisały w dół jak wodospad. Możesz również przemycić troszkę drewna ustawiając jego prawdziwe kawałki pośrodku kominka.

Kominek jest bardzo łatwy do zrobienia i dodaje uroku każdemu pomieszczeniu – warto jest o nim pomyśleć podczas urządzania domu 😉