Od lat gospodynie domowe nie wyobrażały sobie mieszkania bez chociaż jednej, pięknej, zielonej roślinki – i tu mamy dla Was super wiadomość – właśnie wróciła moda na zieleń w domach 🌷🌹🌿🌱
Kwiatki, paprotki, roślinki – możecie wybrać co tylko chcecie.
Od roślin można powiedzieć tradycyjnych po te egzotyczne – w sklepach i kwiaciarniach wybór jest ogromny 😮😍
Oczywiście przy wyborze roślin doniczkowych musimy pamiętać o kilku zasadach:
 
🍀 Po pierwsze – wybierajmy to co nam się podoba i wpadnie nam w oko. Jeżeli lubicie rośliny zielone z pięknymi liśćmi to warto jest zerknąć na paprotki albo np. na monsterę. Jeżeli lubicie kwiaty kolorowe to warto jest poszukać nowych i ciekawych gatunków kwiatów np. frizee lśniącą lub guzmanię.
🍀 Po drugie – wybierzmy miejsce w domu na roślinkę i do niego dobierajmy odpowiedni kwiat. Sprawdźmy czy miejsce to jest nasłonecznione czy może całkowicie zaciemnione.
Kwiaty lubiące słońce – np. bugenwilla, oleander.
Kwiaty lubiące cień – np. skrzydłokwiat, sępolia fiołkowa.
🍀 Po trzecie – pomyślmy nad tym czy damy radę “opiekować się” kwiatem bardziej wymagającym czy jednak wolimy roślinę łatwą w utrzymaniu. Małe wymagania mają np. aloes, kaktusy, dracena obrzeżona lub zielistka.
🍀 Po czwarte – wybierzmy jakiej wielkości roślinka będzie pasowała do wybranego przez nas miejsca. Jeżeli posiadamy dość spore miejsce np. w salonie warto jest rozważyć kupno znacznie większej rośliny która wzbogaci nasz wystrój np. palmę.
🍀 Po piąte – wybierzmy piękną doniczkę, odpowiednich rozmiarów oraz w kolorze i kształcie pasującym idealnie do stylu i innych dekoracji pomieszczenia w którym postawimy nasz nowy nabytek.
 
Wybierając się np. na imprezę rodzinną czy na parapetówkę warto jest zastanowić się na tym jaki rodzaj prezentu kupić. Często to właśnie roślina w doniczce może sprawić właścicielom największą radość. Pamiętajcie, aby w miarę rozsądnie wybrać roślinę – jeżeli znacie gust osób które odwiedzacie będzie Wam na pewno znacznie łatwiej. Jeżeli macie z tym problem nie martwcie się – powiedzcie Pani z kwiaciarni na jaką okazję i gdzie się wybieracie (jeżeli dobrze znacie mieszkanie opiszcie je), a ona na pewno świetnie Wam doradzi 👌😉
 
Czas wybrać się po nową roślinkę🌷🌹🌿🌱