Tydzień temu przyglądaliśmy się informacjom na temat warzyw. Dziś sprawdzimy słodszą część produktów żywnościowych – owoce🥝🍍🍒🍇🍐
Owoce pomagają w zrzuceniu kilku kilogramów, dostarczają wiele potrzebnych witamin i bardzo dobrze działają na zwiększenie odporności. Dzięki owocom nasza skóra ma młody wygląd, a paznokcie są znacznie zdrowsze. Poleca się jedzenie owoców na śniadanie – uwalnia to cukry proste, które napawają nas bardzo dobrą energią na cały dzień.
Aby pozbyć się kilku kilogramów warto jest jeść owoce o niskim indeksie glikemicznym np. pomarańcze, brzoskwinie lub czereśnie.
OWOCE FIOLETOWE:
🔸 Jagody – owoce te spożywa się podczas problemów z biegunkami. Działają również pozytywnie na stres.
🔸 Borówki amerykańskie – dzięki zawartości fitoestrogenu pomagają eliminować enzymy odpowiednie za powstanie nowotworów. Są też niskokaloryczne.
OWOCE ZIELONE:
🔸 Oliwki – owoce te są niskokaloryczne i posiadają wysoką zawartość miedzi i żelaza. Znajdujący się w nich hydroksytyrozol pozytywnie wpływa na trzustkę w stanach zapalenia.
🔸 Kiwi – jest to idealny owoc do spożycia po obfitym posiłku. Bardzo dobrze działa podczas problemów z wypróżnianiem. Znajduje się w nich bardzo wysoki czynnik witaminy C.
OWOCE ŻÓŁTE I POMARAŃCZOWE:
🔸 Mandarynki – posiadają wysoki współczynnik witaminy A, która pomaga w budowie silnych kości i zębów.
🔸 Grejpfrut – cudownie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej i usuwa z organizmu toksyny
🔸 Melon – dzięki witaminie B pomaga w koncentracji jak i podczas bezsennych nocy.
🔸 Ananas – działa bardzo pozytywnie w stanach zapalenia stawów a jego słodycz może zastąpić czekoladowe słodkości z diety.
OWOCE CZERWONE:
🔸 Wiśnie – owoce te wpływają pozytywnie na osoby, które mają problem z zasypianiem.
🔸 Arbuz – pomimo tego, że nie znajdują się w nim żadne witaminy pozytywnym czynnikiem jest ilość zawartej w nim wody (ponad 90%). Dodatkowo znajdują się w nim przeciwutleniacze, które przeciwdziałają chorobom nowotworowym.
🔸 Żurawina – najbardziej pozytywnie wpływa na układ moczowy – szczególnie w stanach zapalnych.
Teraz czas zrobić owocową sałatkę 🤤❤