Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o bardzo ciekawej roślinie i chcemy podzielić się z Wami tymi informacjami.
Róża jerychońska zwana jest zmartwychwstanką. Nazwa pasuje do niej idealnie ponieważ roślina ta wygląda jakby na nowo ożywała. Jest to jedna z najbardziej niezwykłych roślin na świecie.
 
Wygląda ona jak kupka zwiniętych zasuszonych gałązek.
Co stanie się ze zmartwychwstanką, gdy ją podlejesz
Gdy tylko umieścisz w wodzie zmartwychwstankę, jej zwinięte gałązki niemal natychmiast zaczną się otwierać i zielenić. Po góra dwóch dniach roślina w pełni się zazieleni. Najlepiej jest postawić roślinę w miseczce z ciepłą wodą, nawet gorącą. Im wyższa temperatura, tym roślina szybciej się rozwinie.
 
Dlaczego roślina ta posiada taki cykl
Jest to przystosowanie róży jerychońskiej do ekstremalnych warunków pustynnych, gdy nie ma wody lub jest za gorąco, roślina zasycha.
 
Dodatkowo roślina ta jest skutecznym naturalnym filtrem powietrza – usuwa zanieczyszczenia i przykre zapachy np. pochłania zapach dymu papierosowego. To właśnie dlatego warto mieć ją we własnym domu. Do tego jest tania i bardzo łatwo się ją uprawia.
Zmartwychwstanka to również naturalny odświeżacz powietrza.
 
Jak pielęgnować zmartwychwstankę
 
🔶 Roślinę najlepiej ustawić w jasnym miejscu jednak musimy chronić ją przed bezpośrednim działaniem słońca.
 
🔶 Do rozwoju róża jerychońska nie potrzebuje ziemi ani nawożenia.
 
🔶 Aby nawodnić zmartwychwstankę umieść ją w płaskim naczyniu z ciepłą wodą. Róża może stać w niej ok. tygodnia. Potem trzeba dać jej odpocząć i ponownie zasuszyć. Po 7 – 14 dniach takiego “urlopu” możesz na nowo “przywrócić ja do życia”.
 
Gdzie kupić różę jerychońską
Możesz kupić ją w wielu marketach i wysyłkowych sklepach ogrodniczych. Zapłacisz za nią ok. 10 – 20 złotych. Jest to roślina wieloletnia, z jej oczyszczających właściwości możesz cieszyć się przez długi czas.
 
My koniecznie chcemy zobaczyć na własne oczy rozkwit tej rośliny 😍😃