Dlaczego wciąż tkwi u nas przekonanie, że osoby po 60-tym roku życia to już staruszkowie i powinni oni zajmować się jedynie wnukami oraz oglądaniem telewizji? Okazuje się, że u naszym zachodnich sąsiadów już dawno przestał istnieć taki stereotyp. Osoby w podeszłym wieku korzystają z życia, biorą udział w wielu zajęciach, są aktywni fizycznie i co najważniejsze – nie boją
się korzystać z nowoczesnych technologii.

Senior w Internecie  – brzmi to jak czarna magia. Sądzi się, iż ciężko jest nauczyć osoby po 60-tym roku życia korzystania z komputerów i Internetu. O dziwo nie jest to taka trudna sprawa.
Nauka ta wymaga przede wszystkim dobrego nauczyciela i wiele cierpliwości. Ale uwierzcie, że nie jeden senior zaskoczy Was umiejętnościami posługiwania się komputerem i Internetem.

Internet dla seniora to cudowne odkrycie. Najczęściej pomaga mu w kontakcie z bliskimi, którzy wyjechali na różne krańce Polski oraz Ziemi. Korzystanie z wielu dostępnych komunikatorów pozwala im na długie rozmowy jak i na zmniejszenie poczucia samotności. Kolejnym ważnym odkryciem w Internecie dla seniora jest możliwość dostępu do niezliczonej ilości informacji z całego świata. Mogą oni sami przeczytać wszystko na tematy, które ich interesują. Pamiętajcie tylko, aby uprzedzić seniora o stronach z nieprawdziwymi danymi jak i informacjami.
Podajcie mu strony na których znajdują się jedynie rzetelnie napisane wiadomości.

Następną ważną rzeczą dla seniora podczas korzystania z Internetu jest dostęp do spraw urzędowych czy też banków dzięki czemu nie muszą oni często wychodzić z domu i stać w długich kolejkach. Również coraz częściej seniorzy korzystają z usługi jaką jest robienie zakupów przez Internet.

Oczywiście najczęstszym krokiem seniorów jest sprawdzanie informacji związanych z medycyną, lekami, poradami od lekarzy jak i opinii o lekarzach. Korzystają również z możliwości rozmowy
na forach z innymi osobami zainteresowanymi danym tematem.

A czy seniorzy korzystają z portali randkowych ? Oczywiście! Pozwala im to na pozbycie się uczucia samotności i znalezieniu nowej miłości.

Jeżeli ktoś z waszego otoczenia jest chętny do nauki obsługi komputera i Internetu to koniecznie mu pomóżcie! Spędzicie razem czas a do tego senior poczuje, że jest nowoczesny i na pewno chętnie będzie korzystał z możliwości jakie daje mu Internet.

W takim razie życzymy owocnej nauki!